Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) prihvatila je u srijedu novu strategiju djelovanja u Sloveniji u kojoj je u siječnju, nakon petogodišnje pauze, opet otvorila svoj ured. EBRD u Sloveniji u iduće tri godine namjerava investirati 800 milijuna eura u 68 projekata, trećinu od toga činili bi krediti privatnom sektoru. Neslužbeno se govori i o mogućnosti da EBRD preuzme dio vlasničkog udjela u Novoj Ljubljanskoj banci (NLB) i nekim drugim bankama, u sklopu njihove buduće privatizacije. EBRD je od početka devedesetih godina prošlog stoljeća do 2008. godine u Sloveniju u više od 60 projekata investirao oko 800 milijuna eura, no ponovno jače angažiranje banke u Sloveniji neki ekonomisti tumače i kao znak da je Slovenija zbog ekonomske krize i nedostatka investicijskog kapitala zadnjih godina ispala iz kluba razvijenijih država EU-a.
Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) prihvatila je u srijedu novu strategiju djelovanja u Sloveniji u kojoj je u siječnju, nakon petogodišnje pauze, opet otvorila svoj ured.
EBRD u Sloveniji u iduće tri godine namjerava investirati 800 milijuna eura u 68 projekata, trećinu od toga činili bi krediti privatnom sektoru.
Neslužbeno se govori i o mogućnosti da EBRD preuzme dio vlasničkog udjela u Novoj Ljubljanskoj banci (NLB) i nekim drugim bankama, u sklopu njihove buduće privatizacije, navode slovenski mediji.
EBRD je od početka devedesetih godina prošlog stoljeća do 2008. godine u Sloveniju u više od 60 projekata investirao oko 800 milijuna eura, no ponovno jače angažiranje banke u Sloveniji neki ekonomisti tumače i kao znak da je Slovenija zbog ekonomske krize i nedostatka investicijskog kapitala zadnjih godina ispala iz kluba razvijenijih država EU-a.